Kosmetický olej

BIOARGAN arganový olej je luxusní kosmetický výrobek ve skupině ANTI-AGING. To je dáno především vysokým obsahem koenzymu Q10, který chrání buňky proti oxidativnímu stresu a působí tak proti vzniku vrásek. Obsahuje také vysoké množství tokoferolů, které se souhrnně označují, jako vitamín E. Ten působí jako antioxidant a udržuje olej dlouho čerstvý a zabraňuje jeho žluknutí. Arganový olej dále obsahuje i vitamín A. Díky tomu je vhodný pro problematickou pleť, například při ekzémech, lupénce, dermatitidě, akné a jiných kožních problémech.

BIOARGAN arganový olej obsahuje až 80% esenciálních mastných kyselin, zejména omega 9 a omega 6. Také obsahuje skvalan, jehož nejdůležitější funkcí je ochrana kožních buněk. Zároveň vytváří na pokožce ochranný film, který zabraňuje jejímu stárnutí a dehydrataci. Tento vzácný olej zároveň obsahuje karotenoidy a fytosteroly. Tyto složky mají převážně ochranou funkci a zároveň zabraňují stárnutí kůže.

BIOARGAN arganový olej je nedocenitelný pro své regenerační, protizánětlivé a antibakteriální účinky. Napomáhá k obnově elasticity kůže a účinně tak zabraňuje stárnutí pleti a vzniku vrásek. Zároveň hydratuje, vyživuje a chrání.

  • dobře se vstřebává a nezanechává pocit mastnoty
  • účinně zabraňuje stárnutí pleti a vzniku vrásek
  • pomáhá při léčbě ekzémů, lupénky, dermatitid, akné a jiných kožních problémů
  • má blahodárné účinky na ochranu pleti proti povětrnostním podmínkám (slunce, vítr, chlad)
  • vhodný pro všechny typy pleti a všechny věkové kategorie

Jak správně arganový olej skladovat?

Arganový olej by se měl správně skladovat při pokojové teplotě v rozmezí mezi 15°C – 25°C. Zároveň by neměl být vystaven slunečnímu záření. Proto doporučujeme ponechat flakónek s olejem v krabičce, abyste tak zamezili jeho znehodnocení.

Kosmetické tipy pro použití Arganového oleje

Použití arganového oleje BIOARGAN je velmi univerzální. Lze ho využít při péči o obličej, vlasy, nehty i pokožku celého těla. V následující části vám proto přinášíme několik typů a rad, jak arganový olej nejlépe využít.